SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kannor 11642245
nr 1164 2245
Kannor
4 st, nysilver, mässing, 1800-/1900-tal, höjd: 14-24 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 19 februari 2018
kl 19:01:45
150 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Mässing